وبلاگ

درمان قولنج گردن در خانه و طب سنتی ✅

درمان قولنج گردن

قولنج گردن زمانی ایجاد می‌شود که مفاصل گردن شروع به حرکت روی یکدیگر می‌کنند، در این مواقع بسیاری از افراد برای از بین بردن قولنج یا ساکت کردن درد آن، اقدام به شکستن قولنج می‌کنند.

این کار اگر به طور صحیح و اصولی انجام شود، سبب کاهش درد یا مشکلات جسمی مختلف می‌شود؛ البته در برخی مواقع شکستن قولنج می‌تواند مشکلات مختلفی برای فرد به وجود بیاورد.

در نظر داشته باشید درمان قولنج گردن در خانه یکی از کم هزینه‌ترین و آسان‌ترین راه‌ها است که با استفاده از راه‌های ارائه شده در طب سنتی یا توصیه‌هایی که پزشک به افراد می‌کند، می‌توان در کمترین زمان این مشکل را برطرف کرد.

 در ادامه موثرترین راه‌های درمانی برای رفع قولنج گردن در خانه را به شما معرفی می‌کنیم.

  1. سعی کنید ماهیچه‌های گردن را به آرامی بکشید.

یکی از سریع‌ترین و موثرترین راه‌ها برای درمان قولنج گردن در خانه، کشیدن عضلات گردن به آرامی است؛ شما می‌توانید در ابتدا یک دوش آب گرم گرفته و سپس عضلات گردن خود را به آرامی بکشید.

این کار سبب افزایش انعطاف پذیری عضلات شده و در رفع و درمان قولنج به شما کمک می‌کند. به این منظور گردن خود را به آرامی به جلو کشیده و شانه‌های خود را به عقب برانید؛ علاوه بر این، می‌توانید با دست راست آرنج دست چپ را نیز لمس کنید.

انجام همزمان این کارها باعث می‌شود تا قلنج گردن شما راحت‌تر درمان شود، در نظر داشته باشید انجام روزانه ۵ دقیقه از این حرکت می‌تواند در رفع قولنج و برطرف کردن مشکلات عضلات گردن به شما کمک کند.

  1. گردن خود را به تمام جهات حرکت دهید.

گاهی مواقع ممکن است گردن شما منقبض شده باشد، در این شرایط باید گردن خود را به تمامی جهت‌ها حرکت داده تا انقباض عضلات رفع شده و قولنج گردن نیز درمان شود.

در این مواقع باید سر خود را به صورت دایره‌ای حرکت دهید تا با این کار سفت شدن مفاصل شما درمان شده و گرفتگی آن رفع شود؛ شما می‌توانید سر خود را به جهت عقربه‌های ساعت چرخانده و سپس این کار را برعکس یعنی خلاف جهت عقربه‌های ساعت انجام دهید.

انجام ۵ تا ۱۰ دقیقه از حرکت ذکر شده نیز می‌تواند نقش مهمی در ریلکس کردن عضلات گردن و رفع قولنج و درد آزاردهنده آن داشته باشد.

درد قولنج گردن

  1. وضعیت خواب خود را تغییر دهید.

یکی از بهترین راه‌ها برای درمان و شکستن قولنج گردن، اصلاح طرز خوابیدن است؛ در بیشتر مواقع شاهد عادت‌های بد و اشتباه در زمان خوابیدن هستیم که این موضوع سبب خشک شدن گردن و در نتیجه به وجود آمدن قولنج گردن می‌شود.

برای بهبود وضعیت خواب، باید از بالشت و تشک‌های نرم و راحت استفاده کنید، علاوه بر این، از خوابیدن روی شکم خودداری کنید که این مورد به تنهایی می‌تواند سبب پیچ خوردن گردن و به وجود آمدن قولنج شود.

در نظر داشته باشید تمام قسمت سر و گردن شما باید به خوبی روی بالشت قرار بگیرد؛ همچنین گذاشتن یک بالشت نازک و نرم زیر لگن نیز می‌تواند نقش مهمی در تنظیم کردن تمامی قسمت‌های بدن شما و پیشگیری از گرفتگی گردن داشته باشد.

  1. از ماساژ درمانی برای رفع قولنج گردن استفاده کنید.

ماساژ درمانی یکی از امن‌ترین و کم هزینه‌ترین راه‌هایی است که شما با استفاده از آن می‌توانید قولنج گردنتان را رفع کنید، این کار سبب رفع انقباض عضلانی و ایجاد آرامش برای مفاصل و عضلات می‌شود.

علاوه بر این، اگر پس از ماساژ مقدار زیادی آب مصرف کنید باعث دفع سموم بدن شده و این کار می‌تواند به درمان قلنج گردن بیشتر کمک کند.

ماساژ گردن

به این منظور می‌توانید به آرامی و با انگشتان دست، عضلات گردن را ماساژ دهید؛ همچنین توجه داشته باشید در حین ماساژ گردن، هیچگاه وضعیت سر و گردن را به سرعت تغییر ندهید زیرا این کار ممکن است سبب گرفتگی بیشتر عضلات گردن شود.

  1. از طب سوزنی استفاده کنید.

یکی از جدیدترین راه‌های درمان قولنج گردن در طب سنتی، استفاده از طب سوزنی است؛ در صورتی که گردن شما زیاد با مشکلاتی مانند گرفتگی یا قولنج درگیر است، بهتر است به یک پزشک طب سوزنی ماهر و شناخته شده مراجعه کنید.

همانطور که از فیزیوتراپی برای درمان دیسک گردن استفاده می‌کنند، می‌توان از طب سوزنی هم برای رفع قولنج و گرفتگی عضلات و مفاصل گردن استفاده نمود؛ به همین دلیل بهتر است این روش را نیز امتحان کنید که جواب خوبی می‌گیرید.

در فرایند طب سوزنی، پزشک با استفاده از سوزن‌های بسیار نازک، انرژی اضافه را که در قسمت‌های بدن قرار دارند تخلیه می‌کنند و این کار سبب رفع تورم، فشار، ناراحتی و همچنین قولنج می‌شود؛ پس بهتر است برای رفع گرفتگی مداوم گردن، این روش درمانی مفید و موثر را نیز در اولویت قرار دهید.

  1. استفاده از کرم و پمادهای موضعی

از جمله ساده‌ترین و پرطرفدارترین راه‌هایی که می‌توان برای درمان قولنج گردن به کار برد، استفاده از انواع پماد و کرم‌های موضعی است.

پمادهایی که از ترکیبات گیاهی مختلف و متعدد تولید شده باشند بهترین و موثرترین راه برای درمان درد و قولنج‌های ناگهانی در گردن و حتی نقاط دیگر بدن هستند.

ممکن است بسیاری از افراد سوال کنند سریع‌ترین راه درمان قولنج گردن چیست؟ می‌توانیم به این افراد بگوییم که استفاده از پمادهای گیاهی و طبیعی می‌تواند در کوتاه مدت، بیشتر مشکلات گرفتگی عضلات گردن و کمر را برطرف کند.

این پمادها از ترکیباتی تشکیل شده‌اند که سبب افزایش جریان خون در نقاط مختلف بدن شده و در نتیجه دردهای آزاردهنده و غیر قابل تحمل و همچنین قولنج و گرفتگی عضلات گردن را در کمترین زمان و با هزینه بسیار کم، برطرف می‌کنند.

⭐ مشاهده قیمت و خرید پماد آدورامین

 

  1. از ایجاد فشار بیش از اندازه روی گردن جلوگیری کنید.

گاهی مواقع ثابت نشستن چند ساعت در روز مانند ثابت نشستن پشت میز، انجام فعالیت‌های مختلف و موقعیت‌های شغلی خاص، سبب افزایش قولنج گردن می‌شود.

در این مواقع شما باید اقدام به انجام حرکات ورزشی گردن کنید تا با این مشکل روبرو نشوید؛ علاوه بر این، ایجاد فشار بیش از حد روی گردن در طولانی مدت می‌تواند مشکلات فراوانی مانند آرتروز گردن ایجاد کند.

به همین دلیل اگر شغل شما به گونه‌ای است که باید ساعت‌ها ثابت بمانید و گردن شما هیچ فعالیتی ندارد، بهتر است به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که حداقل ۳ تا ۵ دقیقه در روز بتوانید گردن خود را حرکت دهید.

به این صورت که سر خود را به تمامی جهاد بچرخانید و به آرامی با دست پشت گردن را ماساژ دهید، این کار می‌تواند مقداری از فشاری که روی گردن است را کاهش داده و از ایجاد مشکلات دردناک و قولنج گردن جلوگیری کند.

سخن پایانی

یکی از مشکلات رایجی که امروز اکثر افراد با آن روبرو هستند، قولنج گردن است، این بیماری دردناک ممکن است برای اکثر افراد ایجاد شود و در صورتی که فرد به موقع برای درمان آن اقدام کند می‌تواند از مشکلات بعدی جلوگیری نماید.

یکی از بهترین راه‌ها برای درمان قولنج گردن در خانه، استفاده از پمادهای موضعی است، به این منظور ما پماد گیاهی و طبیعی آدورامین را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

این پماد از ترکیبات گیاهی و سالم تشکیل شده است که استفاده از آن طی یک دوره یک ماهه سبب تسکین درد و عارضه‌های بیرون زدگی گردن می‌شود؛ به منظور رفع گرفتگی عضلات گردن، برطرف کردن قولنج و کمک به حرکت بهتر مفاصل روی یکدیگر پماد آدورامین یکی از بهترین و موثرترین محصولات به حساب می‌آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *